У Міністерстві внутрішніх справ схвалюють відміну кримінальної відповідальності для нетверезих водіїв. Разом із наголошують, що варто додати ще один вид покарань для тих, хто сів за кермо напідпитку.

«МВС та Національна поліція вважає за доцільне введення відповідальності за повторність керування транспортним засобом у нетверезому стані не тільки у вигляді великого  розміру грошового  штрафу, а й у вигляді адміністративного арешту строком до 15 діб.  При умові, що особа, притягнута до відповідальності за керування у стані сп’яніння, повторно протягом року сяде за кермо у нетверезому стані», — про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС.

У відомстві розповідають, що за 2019 рік  поліцейські оформили й направили до суду 115 тисяч протоколів про керування транспортом у стані сп’яніння.  А за 6 місяців 2020 року оформлено вже 67 692 протоколів, що значно більше, ніж на аналогічний період минулого року.

«Ця статистика свідчить, що одного тільки великого штрафу не достатньо для боротьби з таким суспільно небезпечним явищем, як керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Тож потрібні і інші заходи впливу на тих, хто нехтує безпекою на українських дорогах», — йдеться в повідомленні.