Обгін і випередження є чи не найважливішою різновидом маневрів на дорозі. Втім, не кожен водій до кінця розуміє, що обгін легкової машини і обгін багатотонної фури – це не одне і те ж. А тому автомобілісти раз у раз роблять різноманітні помилки. Деякі з яких можуть закінчитися вкрай сумно.

  1. Притиснутися до фури

Чимало автомобілістів допускають цю помилку досить регулярно. Тулитися до фури ззаду перед початком обгону – це не найкраща ідея. Подібна поведінка серйозно скорочує огляд перед початком маневру. Якщо немає хорошого огляду, то автомобіліст має всі шанси зіткнутися з машиною, що їде на зустріч.

  1. Ігнорування ситуації навколо

Є категорія автомобілістів, яка концентрує свою увагу на тому, що відбувається попереду, проте абсолютно не дивиться на всі боки і не перевіряє, що відбувається ззаду. Все це також критично важливо при здійсненні обгону. Так, несвоєчасно вискочивши на дорогу, можна легко підставити іншого автомобіліста.

  1. Довгий обгін

Не потрібно бути самовпевненим під час виконання обгону фури. Якщо автопоїзд має велику довжину, то його обгін вже сам по собі – не найкраща ідея, так як є всі шанси банально не встигнути і зіткнутися з машиною, що йде на зустріч. Найкраще буде почекати, поки дорога не розшириться.

  1. Неправильна зупинка

Уявімо ситуацію, в якій все пішло погано – обгін не був завершений, а назустріч уже їде інший автомобіль. Недосвідчені водії в такій ситуації дуже часто приймають неправильне рішення про з’їзд на зустрічну обочину. Так робити не можна, тому що швидше за все туди стане з’їжджати машина з якою може відбутися зіткнення. Найправильніше, що можна зробити – різко загальмувати.

  1. Зайва самовпевненість

Ще раз слід зауважити, що саме зайва самовпевненість згубно впливає на багатьох водіїв при здійсненні обгону фури. Крім усього перерахованого вище, слід адекватно оцінювати можливості свого автомобіля. Може статися так, що для завершення обгону банально не вистачить потужності двигуна і доведеться виконувати вже згадане екстрене гальмування.