Дослідники з Національного університету Сінгапуру знайшли революційний спосіб перетворення грибних відходів в біопаливо.

Про це розповідає Агроцентр.

Як відомо, біопаливо виробляють з типових продовольчих культур. Однак цей підхід є дуже дорогим і конкурує з виробництвом харчових продуктів у використанні земельних, водних, енергетичних та інших екологічних ресурсів. За очікуваннями вчених, це відкриття допоможе змінити цю тенденцію.

Дослідники виявили, що природна бактерія Thermoanaerobacterium thermosaccharolyticum (TG57), створена з відходів, що утворюються після збору грибів, здатна безпосередньо перетворювати целюлозу (рослинний матеріал) в біобутанол.

«У нашому дослідженні ми продемонстрували новий метод прямого перетворення целюлози в біобутанол з використанням нового штаму TG57. Це великий прорив в області метаболічної інженерії та важлива віха в стійкому і економічному виробництві поновлюваних видів біопалива і хімічних речовин», – розповів професор Хі Янжонг.

З різних видів біопалива саме біобутанол демонструє великі перспективи, як замінник бензину завдяки його високій щільності енергії. Він може безпосередньо замінити бензин в автомобілях без необхідності вносити будь-які зміни у двигун. При цьому він буде набагато дешевший, так і доступніший.