Для цього існує дві інстанції.

Навіть у разі порушення ПДР: водіям розповіли про незаконність певного штрафу патрульної поліції
штраф за порушення ПДР можна отримати навіть якщо ви нічого не порушували.

Однак саме по собі ваше особисте переконання про незаконність штрафу не є підставою для його скасування. Скасувати штраф може лише компетентний державний орган.

Дорожній адвокат вирішив нагадати водіям, як та де саме можна оскаржити штраф патрульної поліції за порушення ПДР, який вони винесли на місці зупинки.

На оскарження постанови про накладення штрафу передбачено надзвичайно стислі строки – лише 10 днів з дня винесення постанови. Тому зволікати не варто. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин він може бути поновлений.

Якщо постанова поліції не оскаржена у передбачені строки, вона набирає законної сили і ви автоматично вважаєтесь порушником, навіть якщо фактично не скоювали правопорушення.

Оскаржити постанову ви можете в одну з 2-х інстанцій: або до управління патрульної поліції або в суд. Водій самостійно обирає інстанцію оскарження. Проте, якщо ви оскаржите штраф до управління поліції, ви можете втратити право на звернення до суду.

За подання скарги до управління поліції ви не сплачуєте жодних зборів. Якщо ж оскаржуєте постанову до суду, то від березня 2020 року потрібно сплатити судовий збір у розмірі 439,40 грн. У разі задоволення позову, судовий збір повертається.

Позовна заява може бути надіслана поштою або подана безпосередньо до суду. Водій може обрати суд або за місцем управління патрульної поліції або за своїм місцем проживання. Явка в суд не є обов’язковою, за Вашим бажанням справа може бути розглянута в суді і без вашої присутності. Рішення буде надіслано судом вам поштою.