Видання Autonews назвало п’ять схем обману автовласників на дорогах, які найчастіше використовують шахраї.

Однією з найбільш поширених «автопідстав» є ситуація з розбитим дзеркалом. Спочатку водій чує удар по кузову, а пізніше його наздоганяє машина з розбитим дзеркалом і її водій звинувачує вас у створенні ДТП. Експерти в такому випадку радять офіційно оформляти ДТП і не вестися на пропозиції шахраїв просто заплатити і роз’їхатися, тому що часто виявляється, що водій не зачіпав дзеркало іншої машини.

Ще одним видом «автопідстав» на дорозі є інсценування зі збитим пішоходом. Шахраї спеціально кидаються під колеса авто біля тротуару і після цього залякують жертву покаранням згідно із законом, у разі виклику поліції. У даній ситуації необхідно настояти на дзвінку в поліцію і швидку допомогу, після чого шахраї, найімовірніше, захочуть просто сховатися.

Також поширеним видом шахрайства є блокування коліс або дверей машини із залишеним поруч номером телефону. Злочинці просять за розблокування замка деяку суму. Щоб уникнути таких ситуацій автомобіль необхідно залишати на стоянці, що охороняється. Але якщо така ситуація вже сталася, то краще відразу зателефонувати в поліцію і не вестися на «розводи» шахраїв.