Стало відомо, як працюють камери на формі українських поліцейськихСтало відомо, як працюють body-камери українських поліцейських – виявляється, вони знімаються не завжди, при цьому дуже легко визначити – ведеться зйомка чи ні. Важливо і те, що записану картинку коп самостійно видалити не може, пише hyser.com.ua.

Українські правоохоронці тільки зараз спростували чутки, які з’явилися з початком запуску патрульної поліції про те, що body-камери нібито працюють безперервно, в реальності справи йдуть по-іншому … Про це повідомляє прес-служба поліції на своїй сторінці «ВКонтакте».

Так, патрульний в будь-який момент може включити або відключити body-камеру, що пов’язано з об’єктивними причинами. Зокрема, з зарядкою батареї – не дивлячись на непогану ємність акумулятора, він не в змозі безперервно відпрацювати від 10 до 14 годин робочої зміни. Існує розпорядження керівництва включати body-камеру при будь-якому контакті з громадянами. Але на практиці, як правило, поліцейські її активують при конфліктних ситуаціях – при неадекватному, агресивному і некоректну поведінку громадянина.

«Хотілося б згадати ситуацію з Сергієм Олійником (поліцейським, який брав участь в смертельній гонитві за BMW по нічних вулицях Києва і якого підозрюють у вбивстві 17-річного пасажира іномарки). Він в будь-який момент міг відключити зйомку і більше її не включати, якщо б він вважав що робить, щось неправомірне », – заявили в прес-службі патрульної поліції.

При цьому правоохоронці стверджують, що існує і людський фактор – забудькуватість конкретного поліцейського, або несподіванка події, коли доводиться відразу ж діяти і приймати важливі рішення, не маючи можливості відволікатися на включення body-камери.

Дізнатися, чи веде поліцейський відеозапис, чи ні, дуже просто – при працюючій body-камері горить червона лампочка, а при вимкненій – не горить. Якщо ж світиться зелена лампочка – камера знаходиться в режимі очікування – тобто вона включена, але відеозйомка не ведеться. Активація режиму нічної зйомки також відбувається вручну, якщо ж поліцейський забув її активувати – доведеться слухати аудіо-варіант спілкування з громадянином.

Патрульні також мають можливість переглядати відео і фото з своїх камер, а ось видалити звідти інформацію – не можуть.

Найчастіше на патрульний екіпаж доводиться одна body-камера. Відзнята інформація зберігатися 36 годин, якщо ж патрульний вважає, що задокументував щось важливе, він при здачі body-камери пише записку в довільній формі – мовляв, в такий-то час було відзнято такий важливий матеріал, прошу його зберегти.

document.write(«»);