Український виробник автобусів «Богдан Моторс» може стати банкрутом. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

У повідомленні зазначається, що цього року був фактично закритий завод у Черкасах, який виготовляв автомобільну техніку для Міністерства оборони України. Зараз у цехах цього підприємства порожньо, а висококваліфіковані працівники підпали під скорочення. Пише Прочерк

143de72f8a0b09dc73a5fa0194e1a468

Як результат, доходи компанії впали у рази. Це наочно видно з обсягів сплачених «Богдан Моторс» податків та інших відрахувань у бюджети всіх рівнів. Наприклад у 2019 році загальна сума сплачених податків та зборів становила понад 384 млн грн. А за 11 місяців цього року цей показник ледве перевищив 120 млн грн.

Зазначається, що на завершення фінансового року, один з кредиторів «Богдан Моторс» подав заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство компанії.

Раніше детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс», зокрема в спортивному клубі «5 елемент». У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами.

В корпорації звинувачення НАБУ назвали надуманими та безпідставними, а організацію слідчих дій та обшуків — «політично вмотивованим тиском».