На сайті Мінінфраструктури вже довгий час триває обговорення проекту Закону про “техогляд”, і не дивлячись на те що Закон ще не прийняли, в МВС вже закупили пересувні лабораторії для придорожньої перевірки технічного стану автомобілів.

На них працюватимуть поліцейські, які пройшли спеціальну підготовку. А самі техстанції розподілять по всіх регіонах України, інформує Твоя МАШИНА.

Лабораторії будуть оснащені спеціальним сертифікованим обладнанням. Патрульна поліція буде перевіряти сумарний люфт рульового управління; параметри світла фар; зміст димності у відпрацьованих газах дизельних або газодизельних двигунів; вміст оксиду вуглецю і вугле-водню в відпрацьованих газах автомобілів, що працюють на бензині або скрапленому газі; залишкову висоту малюнка протектора шин; світлопропускну здатність скла; гучність роботи транспортного засобу.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, представники патрульної поліції зможуть перевіряти технічний стан тих транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю. Це відноситься до комерційного транспорту, та транспорту, який перевозить пасажирів і небезпечні вантажі.

Контроль транспортних засобів з перевезення пасажирів буде проводитися в місцях їх стоянки, а також – в початкових, проміжних або кінцевих пунктах їх маршрутів. Або під час в’їзду/виїзду з гаражів, стоянок і т.д.

Після перевірки поліцейський буде складати Акт відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання в двох примірниках. А всі дані буду слугувати доказами, на основі яких перевіряючий буде вирішувати, чи притягувати водія до Адміністративної відповідальності.