Депутат у соцмережі об’єднує власників нерозмитнених автоУкраїнці продовжують активно скуповувати нерозмитнені авто. У вересні серед водіїв з’явилися чутки, що державна фіскальна і митна служби створюють з поліцією патрулі, які вилучатимуть у власників авто на іноземній реєстрації. Щоб захисти себе, водії нерозмитнених авто об’єднуються у соцмережах. Про це Gazeta.ua розповів Микола Собуцький, депутат Луцької міської ради.

«Торік я купив у Польщі авто. На ньому тепер змушений перетинати кордон кожні 5-10 днів, – говорить Микола. – Чому водії їдуть по машини до Польщі? Бо удвічі, а то й утричі дешевші, ніж у нас. Найпопулярнішими серед українських покупців є Ford, BMW, Mercedes, Volkswagen, Audi. Наприклад, Ford Fiesta 2010-2011 року випуску буде коштувати 3,5-4 тисячі євро. З розтаможкою авто обійдеться у 5,5 тисяч євро. Таку машину вигідно пригнати, бо на внутрішньому ринку вона буде коштувати 7 тисяч євро. Golf 1995 року випуску у Польщі обійдеться у 700 доларів. А у нас таке авто продають від 3 тисяч доларів. Різниця відчутна”.

За словами депутата, серед власників не розмитнених іномарок восени поширилася паніка.

«В інтернеті багато знайомих пишуть, що машини скоро у нас будуть забирати. Але на яких підставах? Люди бояться. Вирішив згуртувати таких автовласників. У вайбері створюю групу «Власники авто на іноземній реєстрації”. Добавив своїх друзів, і за два дні це пішло на всю Західну Україну. Є хлопців з Рави-Руської, Львова, Франківська, Луцьк. Приєдналися водії з Києва, Чернігова, Білої Церкви”, – каже Микола.

10 жовтня Собуцький запросив лучан, які водять авто на іноземній реєстрації, зустрітися біля замку Любарта.

«Поприїжджали не малалєтки, які у батьків позичили гроші на тачку, не пацанчики, які пару ходок зробили у Польщу з цигарками і купили собі машини. Приїхали солідні люди, бізнесмени. Кажуть: «Я краще буду їздити на польських номерах, ніж платити банді розтаможку”, – розповідає Собуцький.

За словами Миколи, водії постійно підтримують контакт у «Вайбері”.

«Коли поліція зупинить когось одного і почне забирати машину на дорозі, він може кинути повідомлення: «Sos! І адресу свого перебування”. Коли приїде 10-20 авто йому на підтримку, то авто точно не заберуть. Зараз у Луцьку тільки один евакуатор. До нас долучилися практикуючі адвокати, які також користуються авто на іноземній реєстрації. Пояснили, що поліція має право робити, а чого не має, бо це перевищення службових обов’язків”, – каже Микола.