Схоже, українські заправки готуються до дефіциту імпортного пального. За даними Консалтингової групи «А-95», в травні 2021 року імпорт бензину виріс до 114,7 тисячі тонн. Це на 34% більше ніж минулого року, інформує «Главком».

Як відзначають в «А-95», більшу частину ресурсу було імпортовано в останній декаді травня напередодні планового ремонту Мозирського НПЗ, який розпочався 1 червня і може тривати до кінця місяця.

Крім того, збільшити запаси і розглянути нові джерела постачань українських операторів спровокувала інформація про те, що у червні Білорусь припиняє поставки бензину марки «А-95». Нагадаємо, в кінці травня Білоруська нафтова компанія не підтверджувала постачання «п’ятого» для українських контрагентів. Між тим, після резонансу, який отримала ця інформація, компанія заявила про готовність постачити 10 тисяч тонн пального.

Імпорт бензинів з Білорусі в травні виріс до 86,7 тисячі тонн – на 28,2%. Найбільшим постачальником виступила мережа ОККО, яка наростила постачання більш ніж на чверть. На 6% збільшила постачання бензинів мережа WOG.