Авакову на замітку! Білорусь закрила свій ринок для російського автопромуВлада Білорусі активно захищає свої компанії через малий внутрішній ринок, але великі виробничі потужності.
Відтепер на території країни діятимуть певні обмеження для російської автомобільної промисловості.

Російські виробники більше не зможуть брати участь у білоруських держпрограмах закупівель шкільних автобусів. Раніше техніку закуповували за допомогою тендерів, а з 2014-го року установам заборонили їх проводити.

Також існує система, за якої придбати авто на умовах лізингу можна через акціонерне товариство «Промагролізинг” – таким чином закуповується більше половини всіх автобусів, однак на продукцію МАЗа ця програма не діє.

Не обійшлось і без обмежень на тракторну продукцію. Відповідно, трактори та комбайни бюджетні організації можуть закуповувати лише через «Промагролізинг”. З 2015 року цією організацією не продано жодної одиниці російської техніки.

За правилами угоди про утилізаційний збір, автобуси, ввезені з Росії, не обкладаються зборами. Насправді утилізаційний збір стягують навіть за автобуси ПАЗ, виготовлені на території білоруського Борисова.