Представники злочинного світу які орудують на українських трасах і парковках, оновили свої методи. Якщо раніше бандити стрибали з мостів на фури, то тепер облюбували «кишені” і стали вимагати гроші за проїзд. Чого побоюватися українським водіям на трасах і як вберегтися від злочинців – з’ясувала «Сегодня”.

Як розповіли «Сегодня” силовики, одну з нових «кишенькових” банд спіймали на днях. «Ночами грабіжники спеціально вишукували на трасах припарковані в «кишенях” (місцях для тимчасового паркування та відпочинку водіїв) авто і атакували їх. Банда складалася з трьох молодих людей, вони пробивали колеса, розбивали битою вікна і грабували транспорт. У пріоритеті у них були, звичайно, фури, тому як далекобійники мали при собі великі суми, але серед постраждалих є і водії легкових авто. У сонних водіїв відбирали гроші, телефони та планшети”, – розповіли в поліції Рівненської області.

За їх словами, працювала банда дуже швидко – на все про все у них йшло 30-40 секунд. «На їхньому рахунку більше десятка злочинів, скоєних в 13 областях. Вони орудували кілька місяців. Щоб їх зловити, наші співробітники два тижні стежили майже за всіма азс області”, – каже речник рівненської облполіціі Ольга Олійник. Суд над злочинцями може початися в лютому.

НАГЛЯДАЧІ І «ЦИГАНИ”. У карному розшуку Нацполіціі нам розповіли, що крім примітивних нальотів зараз є ще кілька видів витончених злочинів на трасах України.

«Не часто, але за останній час були випадки, коли злочинці зупиняли автомобілі з іноземними номерами. Далі працювали за такою схемою. Якщо розуміли, що водій не знає українських законів і ментальності, то повідомляли йому, що вони – дивляться за цією трасою, а проїзд по ній платний. Ціну встановлювали спонтанно, могли вимагати $ 100, а якщо розуміли, що людина при грошах, то називали суму в $ 200, – розповіли нам оперативники карного розшуку Нацполіціі. – Крім таких «розводил” на трасах з’явилися зловмисники, яких ми називаємо «циганами”. Це люди, що паркують автомобіль на узбіччі. Далі вони працюють так: вибираючи візуально недорогий проїжджаючий автомобіль, махають водієві з проханням зупинитися. Якщо той пригальмував, то розповідають, мовляв, закінчився бензин, а гроші на карті, якої немає з собою. Просять купити за «сущі копійки” масивний браслет або ланцюжок і кажуть, що прикраса – золота. Натомість просять зазвичай 1,5-2 тисячі гривень, мовляв, потрібно терміново їхати. на жаль, знаходяться любителі легкої наживи, які клюють на такі «понти” і купують «золото”. В ейфорії перебувають до відвідування ломбарду, де дізнаються, що це не золото”.

БЕЗ ПІДСТАВ. У поліції декількох областей нам розповіли, що зараз практично нанівець зійшли злочину з «розводом” водіїв під час руху. Суть злочину полягала в тому, що водій дорогого автомобіля, на якому заздалегідь була нанесена подряпина, проїжджаючи повз іншого авто на трасі, гальмував його, звинувачував в нанесенні подряпини і вимагав відшкодування збитку. «Зараз на руках багато зброї, можливо,”розводили” побоюються отримати кулю за такі свої дії”, – вважають деякі оперативники.

В цілому ж силовики очікують, що ситуація зі злочинністю на трасі покращиться з запуском дорожньої поліції. Нагадаємо, її старт запланований на літо цього року.

Тренінги і каравани. Автоперевізники стверджують, що, за неофіційною інформацією, число крадіжок з фур за останній час збільшилося, тому приймають контрзаходи.

«Крім технічних засобів безпеки, важливою складовою умовою попередження розкрадань, крадіжок і розбійних нападів, при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень вантажів, є професійні дії фахівців і водіїв автотранспортних компаній. У нашому навчальному центрі ми проводимо спеціальні тренінги з метою підвищення обізнаності слухачів про підвищені заходи безпеки проти крадіжок – конфіденційність інформації про характер вантажу, маршрут проходження, відпочинок на охоронюваних паркінгах, відмова від перевезення попутників, алгоритм дій у разі небезпеки, і ін”, – розповіла нам заступник директора навчального центру Асоціації міжнародних перевезень України Лариса Добруха.

У той же час самі далекобійники кажуть, що щоб уникнути пограбувань їдуть караванами, а водії-приватники, які перевозять вантажі, вважають непоганим захистом ночівлю біля КПП поліції.