Шок! Повідомили, скільки коштує один кілометр дороги в УкраїніОдин кілометр нової дороги в Україні коштує $4,25 млн, тоді як в європейських країнах цей показник тримається на рівні $10 мільйонів за один кілометр.

Про це у своєму блозі на сайті Укрінформу написала директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко. За її словами, ціни й бюджети на будівництво доріг в Україні набагато менші, ніж у Європі.

Криворучко підкреслила, що вартість може коливатися в залежності від технічних рішень різного ступеня складності.Вона також додала, що, виходячи з чинних контрактів, один кілометр капітального ремонту дороги першої категорії може коливатися від $2,3 до $2,8 мільйона.

«Сьогодні українським компаніям дійсно недоступні проекти, що фінансуються коштом МФО (Міжнародних фінансових організацій), без партнерства з іноземними фірмами. Основна проблема полягає в досягненні певних високих фінансових показників стійкості, які вітчизняні фірми не можуть демонструвати через об’єктивні причини. З іншого боку, така ситуація змушує компанії шукати партнерів і вдосконалювати технологічний процес. Як результат – вже через 5-10 років українські фірми можуть почати боротися за будівельні контракти в Європі. Адже на той час вони наберуться досвіду, а також досягнуть необхідних фінансових індикаторів», – пояснила Олена Криворучко.
Довідка. ДП «Укрдорінвест» займається ремонтом доріг за фінансування іноземних інвесторів.