Автомобілі з дизельними двигунами можуть бути дуже надійними, якщо їх правильно обслуговувати, використовувати якісне пальне та моторну оливу.

Деякі бренди зарекомендували себе як виробники вдалих дизельних двигунів, які добре працюють навіть із великим пробігом. Про агрегати, які легко пройдуть понад 300 тисяч кілометрів, у цьому матеріалі.

Відкриває рейтинг найнадійніших дизельних двигунів Toyota. Йдеться зокрема про двигун V8 об’ємом 4,2 літра серії 1HD, який встановлювався на легендарний позашляховик Land Cruiser. Крім того, в рейтингах надійності можна зустріти і інший дизель від Toyota – мотор серії 1AD\2AD, який багато хто знає як мотор D-4D. Агрегати мають об’єм 2,0 та 2,2 літри. Вони часто зустрічаються на кросовері RAV4.

Далі в рейтингу йдуть два «дизелі» від компанії Nissan. Перший – 2,2-літровий мотор серії YD, а другий – 2,0-літровий агрегат M9R.

Замикає топ-3 Honda зі своїм 2,2-літровим «дизелем» N22A.

Нагадаємо, в Україні хочуть заборонити ввезення нових та вживаних авто з двигунами внутрішнього згоряння. Імпорт уживаних дизельних авто хочуть заборонити з 2027 року, а нових бензинових і дизельних – з 2030 року.