З настанням зими саме час згадати ази експлуатації автомобілів у мороз. Основну увагу зазвичай приділяють стану акумулятора та прогріву двигуна. У гальмівної системи теж особливості, про які важливо пам’ятати в холодну пору року.

Як розповів автомеханік, особливу увагу слід приділити паркуванню. Якщо в мороз ставити машину на ручник, задні гальмівні колодки можуть замерзнути, через що машині буде непросто зрушити з місця. Особливо актуальною є ця проблема для передньопривідних автомобілів з барабанними гальмами. Усередині них утворюється волога. Якщо залишити машину взимку на 2 – 3 дні на ручнику, гальма обов’язково примірзнуть.

Водій передньопривідного автомобіля на слизькій дорозі може не відразу звернути увагу на те, що задні колеса не крутяться. Коли машина опиниться на асфальті, виникне високе навантаження на механізми підвіски та шини. Автомобіль із заднім приводом може звільнити колеса самостійно, передньопривідному доведеться допомогти.

Розімкнути змерзлі гальма можна, постукуючи деревинкою або молотком по краях барабана. Краще зробити цю операцію вдвох. Один сидить за кермом і намагається рушити з місця, другий – обстукує гальма. Експерт порадив усім автомобілістам ніколи не залишати автомобіль на ручнику, окрім випадків, коли машина запаркована на дорозі із серйозним ухилом.