Автомобільні експерти склали рейтинг бюджетних кросоверів у ціновому діапазоні близько 15 000 доларів.

10 місце – Nissan X-Trail (кузов T31)

Автомобіль має безліч комбінацій мотора і коробки, але варіант 2-літрового бензинового двигуна з варіаторною коробкою передач краще обходити стороною. Бензиновий мотор 2,5 також не особливо вселяє довіру і плюс ще має дуже пристойні апетити. Найкращим варіантом буде 2-літровий дизель у парі із класичним «автоматом».

9 місце – Volkswagen Tiguan

Двигуни 1,4 зарекомендували себе досить проблемними, тому при виборі авто краще не дивитися. Відмінним варіантом буде як 2,0 літровий дизельний двигун, так і 2-літровий бензиновий. У той же час, варто враховувати, що цей автомобіль відноситься до класу компактних кросоверів і він не зможе дати вам якогось величезного простору в салоні.

8 місце – Hyundai Santa Fe/Kia Sorento (2-е покоління )

В першу чергу ці машини цікаві через свої надійні дизельні двигуни 2,2, які чудово себе зарекомендували в наших умовах. Бензинові мотори для цих моделей – не найкращий вибір. Якщо V-6 на 2,7-літра просто має нескромний апетит, то двигун 2,4 досить проблемним для цих автомобілів. Перед покупкою також важливо перевірити стан повного приводу, який час від часу завдає проблем власникам «Санти».

7 місце – BMW X3 (F25)

Досить якісний автомобіль із сучасним зовнішнім виглядом. Відразу варто відзначити, що найкращим варіантом буде 3,0-літровий дизельний двигун на це авто. Також у автомобіля є 2 та 3-літрові бензинові двигуни, які матимуть трохи підвищені апетити, але при цьому подарують справжні емоції від водіння.

6 місце – Honda CR-V (4 покоління)

Автомобілі є як із варіаторними коробками, так і з класичним «автоматом». Вибір на користь останнього буде набагато кращим. З мінусів також можна відзначити відносно “старий” дизайн усередині автомобіля. В іншому ж, це максимально надійна та комфортна машина серед кросоверів.

5 місце – Subaru Forester (4 покоління)

До двигунів у цієї моделі питань немає, всі вони ходять відносно нормально. Якщо йдеться про коробку, то деякі автомобілі йдуть з варіаторною коробкою, до якої вже традиційно виникають питання. Безперечним плюсом цього автомобіля є його фірмова система повного приводу.

4 місце – Acura MDX

Цей автомобіль перший представник преміуму в нашому списку. У той же час варто відзначити, що цей автомобіль буде мінімум 10-річним, що влаштовує далеко не всіх. З плюсів можна відзначити потужний двигун, просунуту систему повного приводу та дійсно преміальний салон.

3 місце – Mazda CX-5 (1 покоління)

Мінус цього автомобіля досить своєрідний. Ці авто користуються особливою популярністю серед викрадачів. Під капотом може бути 2-літровий або 2,5-літровий бензиновий двигун, який працює в парі з класичним автоматом.

2 місце – Mitsubishi Outlander (3 покоління)

2 і 2,4-літрові двигуни будуть йти в парі з варіаторною коробкою передач, а ось при виборі 3.0-літрового V6 власник вже отримує класичний “автомат”. Нарікань на жодний з цих двигунів немає, якщо ж ви наважитеся брати авто з варіатором, то варто враховувати, що за таким автомобілем потрібен просто більш щадний догляд.

1 місце – Land Rover Freelander (2 покоління )

Другий представник преміуму в цьому списку, який може проїхати не лише легким, але й середнім бездоріжжям. Якщо розглядати різні варіанти двигунів, то найкращим буде 2,2 дизель з турбонаддувом. Також можна взяти автомобіль із 3,2-літровим бензиновим двигуном від Volvo.