Як завести двигун автомобіля, коли на вулиці сильний мороз? Відповісти на це важливе питання взялися експерти.

Перша і найбільш поширена причина, чому машина погано заводиться в мороз, це розряджена АКБ. Найкращим рішенням у такій ситуації буде зняти акумулятор і зарядити від мережі.

Мотор авто може не заводитися також через проблеми зі стартером, який не спрацьовуватиме в мороз через окислення контактів. У даному випадку з проводів зчищають наліт та обробляють відповідні місця спеціальним мастилом.

Крім того, за його словами, автомобіль може не завестися через поломку генератора. Ознаки такої несправності – це мерехтіння панелі приладів і фар. Цю проблему усувають у автосервісі, додав експерт.

Також у мороз густішає масло в моторі, і стартеру не вистачає потужності для прокручування валу. Зазвичай таке відбувається, якщо залита рідина, яка не відповідає температурному режиму.

Система запалення або свічки – це ще одне проблемне місце машини в мороз. Якщо елементи не видають іскру, їх потрібно замінити.

Коли нічого немає під рукою, то машину можна спробувати завести з штовхача. Але цей метод працює тільки для авто з МКПП. Для цього ТЗ знімають з «ручника», включають запалювання та перемикають важіль на 3-ту передачу. Двигун розганяють до 30 км/год і швидко відпускають зчеплення, потім включають «нейтралку» і газують, акумулятор повинен зарядитися на холостих оборотах, додав експерт.

Не можна встановлювати акумуляторну батарею з авто сусіда, заводити двигун і, не зупиняючи його роботу, повертати АКБ на місце, попередив експерт. “Також не рекомендується в мороз залишати бак напівпорожнім, так як конденсат в ньому може замерзнути. Кристали льоду потраплять у паливну систему і гальмуватимуть роботу двигуна”, – розповів експерт.