У 2023 році водіїв в Україні чекають зміни, такі як онлайн-розмитнення, або обов’язковий техогляд. Що вже змінилося та які нововведення ще чекати, розповість «Дніпро Оперативний».

2023 рік змінить законодавство України для водіїв у європейський бік. Наприклад, обов’язковий техогляд є однією з умов для вступу України в Євросоюз. Поки у нас його не ввели, але є варіант, що саме цього року затвердять це нововведення.

Незалежно від реєстрації проходити техогляд мають:

  • машини після ДТП з пошкодженнями елементів, від яких залежить безпека пересування (підвіска, кермовий механізм, гальма), або з сильною деформацією кузова;
  • транспортні засоби, після перереєстрації на нового власника протягом десяти днів;
  • транспортні засоби, в яких були виявлені значні неполадки під час керування.

У законі передбачені категорії, яким необов’язково проходити техогляд:

  • швидкість пересування яких не більша за 25 км/год;
  • які використовуються на дорогах загального користування;
  • мають двигун об’ємом менше ніж 125 куб. см або електромотор потужністю до 4 кВт.

Також у новому 2023 році можуть позбавити водійського посвідчення за перевищення швидкості. Водійське посвідчення вилучатимуть у тих, хто перевищує швидкість у населених пунктах більш ніж на 50 км/год на строк від трьох до шести місяців, а на більш ніж на 70 км/год — від шести місяців до одного року.

Такий законопроект ухвалили в Комітеті з питань правоохоронної діяльності і Комітеті з питань бюджету. Він рекомендований до порядку денного для голосування у Верховній Раді.

Цього року можуть запровадити нові іспити для отримання водійського. У процедуру введуть новітні технології з камерами контролю та фіксацією іспиту. Автошколам нададуть транспорт різних категорій, а результати одразу йтимуть в Єдиний реєстр.

Крім того, на новій сесії планують розглянути законопроект про реформу страхування авто за стандартами ЄС. За ним збільшуються страхові виплати та змінюється порядок розрахунку, а ще впроваджується вільне ціноутворення на поліси ОСЦПВ.

У 2023-му стане доступним онлайн-розмитнення через портал «Дія». Довідку за формою 083/о для оформлення водійського незабаром можна буде отримати онлайн.

Також підвищяться ціни на послуги: реєстрація та водійські права стануть дорожчими. Отримання посвідчення водія — в 30 разів, а реєстрація транспортного засобу — учетверо.