США можуть передати Україні у рамках нового пакету військової допомоги бойові броньовані машини Stryker. Про це повідомили американські ЗМІ, пише today.ua.

Остаточное рішення з цього питання ще не ухвалено. Білий дім може оголосити про новий пакет військової допомоги для України вже найближчими днями. До нового пакету військової допомоги можуть увійти також БМП Bradley, але про це раніше вже повідомлялося. Представник Державного департаменту США Нед Прайс вважає, що додаткова військова допомога Україні може змінити динаміку бойових дій на українській землі.

Слід зазначити, що найближчими тижнями в Європі відбудеться зустріч голови Пентагону Ллойда Остіна та міністра оборони Великобританії Бена Уоллеса, під час якої вони обговорюватимуть, у тому числі, й військову підтримку України.

Що таке бойові машини Stryker? Чим вони допоможуть у боротьбі з російськими окупантами?

Stryker — це восьмиколісні бойові броньовані машини, що надійшли на озброєння армії США в 2002 році. Вони використовуються для транспортування підрозділів мотопіхоти на поле бою. Озброєння – 12,7-мм кулемет M2 «Браунінг», або 7,62-мм кулемет M240, або 40-мм автоматичний гранатомет Mk19. Зброя встановлюється на модулі, який керується дистанційно.

На даний момент є кілька модифікацій цієї бойової машини піхоти. Наприклад, бронетранспортер, бойова розвідувальна машина, командно-штабна машина, інженерна машина розгородження, санітарна машина та ін.

Які модифікації можуть отримати ЗСУ – ще не відомо. Мабуть, це повинні бути різні версії.