Штраф за несправні габаритні вогні незаконний, якщо вогні перестали працювати під час руху.

Про це зазначає «Дорожній адвокат», пише «Апостроф».

Правила дорожнього руху дійсно зобов’язують водія перед виїздом перевірити та забезпечити технічно справний стан транспортного засобу і габаритних вогнів зокрема (п.2.3.а ПДР).

Однак, водій не в змозі контролювати справність габаритних вогнів під час руху. Перебуваючи за кермом автомобіля в дорозі, водій не може бачити, що ззаду перестав світити габаритний вогонь.

У даній ситуації, слід наголосити на тому, що суб’єктивною стороною адміністративного правопорушення є умисел, тобто водій повинен усвідомлювати, що при несправних габаритних вогнях він умисно продовжує керувати автомобілем.

Однак, якщо несправність габаритного вогнів виникає в дорозі, то водій повинен вжити заходів для їх усунення на місці, а якщо це зробити неможливо — рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту (п.31.5 ПДР).

Штраф поліції в такому випадку буде незаконним та підлягає скасуванню.

За керування автомобілем із несправними габаритними вогнями (темної пори доби) передбачено штраф 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП). Якщо порушення вчинено повторно протягом року, передбачено позбавлення права керування від 3-х до 6-ти місяців (ч.4 ст.121 КУпАП).