Для більшості присутніх на ринку автомобілів потреба капітального ремонту виникає вже на позначці 70-150 тисяч кілометрів пробігу. Однак, у загальній масі транспортних засобів є невелика кількість таких машин, які здатні протягнути не одну, а всі 500 тисяч кілометрів. У всякому разі, за дотримання низки умов. Постійне знаходження в гаражі само собою не є такою умовою.

1. BMW X3

На сьогоднішній день BMW X3 є одним із останніх справді надійних «баварців». Дістатися заповітної позначки 500 тисяч без капремонту зможуть насамперед автомобілі, що працюють на рядній «шістці» із серії М54. А ось автомобілі з силовими установками N-серії краще оминати. У всякому разі, якщо потрібно щось, що не почне відчувати серйозні проблеми вже після 100 тисяч кілометрів пробігу.

2. Mitsubishi Outlander

Тихіше їдеш далі будеш. Цей принцип якнайкраще втілюється в Mitsubishi Outlander. Незважаючи на представницький вік, цей кросовер досі досить часто зустрічається на дорогах. Якщо потрібна дійсно витривала машина, то в першу чергу слід звертати увагу на авто з агрегатами 4G63 і 4G69. Високою динамікою двигуни не похваляються, зате обидва відрізняються винятковою витривалістю. У цьому слід пам’ятати, що слабким місцем кросовера залишається підвіска.

3. Toyota RAV4

Водійський інтерес мають збуджувати автомобілі другого покоління. Випускалися вони у період із 2000 по 2005 рік. Комплектувалися переважно бензиновими агрегатами. Звертати увагу слід на машини з двигунами 1AZ-FE та 2AZ-FE. «Четвірка» зможе без проблем від’їздити півмільйона кілометрів за умови, що водієм здійснюється регулярна заміна олії. У двигуні його слід міняти кожні 10 тисяч км пробігу, а коробці передач – кожні 40 тисяч.

4. Toyota Highlander

При належному відході Highlander першого покоління здатний прослужити вірою та правдою не одну сотню тисяч кілометрів. Йдеться про машини 2000-2007 років випуску. Насамперед водія в даному питанні мають цікавити моделі з агрегатами із серії 1MZ-FE. Це 2.4-літрові V6. При цьому важливо пам’ятати, що силові установки Toyota дуже чутливі до якості масла, що заливається.

5. Lexus RX300

Ще один героїчний японець, який може похвалитися виключно витривалістю при належному догляді з боку автомобіліста. Більшість автомобілів цієї моделі присутніх на вітчизняному ринку комплектуються вже знайомими силовими агрегатами 1MZ-FE. Як і у випадку з багатьма іншими японськими автомобілями, тут спочатку потрібно буде стежити не за двигуном, а за коробкою передач.