Існують різні СТО, є такі до яких нарікань немає, але є і такі, де ремонтувавши автомобіль можуть наробити нових проблем, або просто будуть вигадувати нові проблеми, щоб ви залишались їх клієнтом якомога довше.

Журналісти Auto24 вважають, що дрібне шахрайство слюсарів СТО – це не найгірше, що може статися з вашим автомобілем

Список “необхідного ремонту” насправді доволі шаблонний та не дуже різноманітний. Але складність сучасних автомобілів розширює хитрунам поле для шахрайського “маневру”.

“Пітніє” олива? Під заміну!

Недобросовісні слюсарі швиденько можуть придумати ремонт, який просто необхідно зробити для вашого авто. Головне для них, просто знайти зовнішні ознаки повної “катастрофи”. Наприклад, власника машини можуть налякати слідами “потіння” і сказати, що необхідно в негайному порядку замінити весь вузол. Але насправді буває достатньо поміняти, наприклад, гумове кільце, картонну прокладку кришки кермового механізму, або щільно затягнути пробку бачка з гальмівною рідиною.

Якщо ви отримали пропозицію повної заміни якогось вузла, не погоджуйтесь відразу. Розпитайти в майстрів, які ще є можливі варіанти ремонту, а то й прямо скажіть, що поїдете за підтвердженням діагнозу на іншу СТО.

Іржавий болт

Популярним способом розводу на СТО є приписування роботи, яку початково не обговорювали. Дуже часто власник авто потрапляє в ситуацію, коли приїзджає за автомобілем, а рахунок за послуги більше, ніж мав бути. Майстри пояснюють це так: “У вас там гайка заіржавіла (різьба закисла, шпилька зламалася) – ми зайву годину з нею вовтузилися!”

Запитайте, чому вам не подзвонили та не узгодили цю додаткову роботу, якщо хотіли за це отримати ваші гроші. Таким чином відсутність попередньої домовленості (хоча б телефонної) може стати підставою для вашої відмови оплачувати додатковий робочий час механіка.

“Ліва” деталь

Крім того, що власник оплачує роботу майстрів на СТО, також він за свої гроші оплачує деталі для свого авто. На СТО встановити деталь, дешевшу та гіршу за якістю, ніж та, за яку ви заплатили. Щоб цього уникнути експерти радядь бути присутнім під час виконання робіт. Звичайно це не дуже зручно, тому намагайтеся відвозити свій автомобіль до СТО якому довіряєте. Власне, це стосується усіх описаних тут випадків.

Будьте пильними

Перед тим як залишати автомобіль на СТО, варто поговорити з майстрами. Щоб ваша розмова була більш впевненою, попередньо ознайомтеся з діючим на СТО прейскурантом та вартістю нормо-години. Ця інформація повинна бути вивішена для загального доступу неподалік столу замовлень. Таким чином, знаючи вид потрібної вам роботи, ви відразу можете вирахувати кількість потрібних на це нормо-годин та вартість роботи.

При розмові з майстром проявіть зацікавленість до усіх подробиць: тоді нечесні майстри побояться обманювати вас.

Після виконання роботи заберіть з собою наряд-замовлення – теоретично, він має бути гарантією на роботу і документальним свідченням того, що робили з автомобілем, які деталі на неї встановлювалися та які матеріали використовувалися.