Аварійна світлова сигналізація є попереджувальним сигналом. Головне її завдання – попередити чи привернути увагу інших учасників дорожнього руху. Вона відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки руху, пише sud.ua.

Водії часто використовують аварійну світлову сигналізацію при паркуванні в заборонених місцях. Це робиться з метою надання цій зупинці виду вимушеної зупинки та запобігання одержанню штрафу. Слід пам’ятати, що вимушена зупинка – це припинення руху через технічну несправність автомобіля чи небезпеку, а не зупинку з особистих потреб водія.

Досить часто водії використовують аварійку як сигнал подяки іншим учасникам дорожнього руху.

Проте законодавство дозволяє використовувати аварійну світлову сигналізацію лише у кількох випадках.

Відповідно до п 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути включена:

  • у разі вимушеної зупинки на дорозі;
  • у разі зупинки на вимогу поліцейського;
  • внаслідок засліплення водія світлом фар;
  • під час руху транспортного засобу із технічними несправностями;
  • на транспортному засобі, що буксирується;
  • на транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей із розпізнавальним знаком «Діти»;
  • на всіх механічних транспортних засобах колони під час їхньої зупинки на дорозі;
  • у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Щодо скоєння ДТП, то разом із включенням аварійної світлової сигналізації передбачено також розміщення знака аварійної зупинки (п.п. 9.10).

Якщо ж транспортний засіб не обладнаний аварійною світловою сигналізацією або вона несправна (у разі руху автомобіля з технічними несправностями, автомобіля, що буксирується або перевозить дітей з розпізнавальним знаком «Діти»), водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на транспортному засобі (9.11.а).

Також у разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється у разі вимушеної зупинки у місцях з обмеженою оглядовістю дороги (9.11.б).

Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 425 грн. (ч. 2 ст. 122, ст. 125 КпАП). Це за звичайних обставин. Якщо ж ці порушення спричинили створення аварійної ситуації, то водій може отримати або 680 грн штрафу, або позбутися посвідчення водія на строк від шести місяців до одного року.