Відповідальні власники автомобілів мають зимовий і літній комплекти шин, однак не кожен з них знає, як правильно їх зберігати, унаслідок чого доводиться частіше їх оновлювати й витрачати чимало грошей.

Корисними порадами поділилися автоексперти, пише «Апостроф».

Головні рекомендації щодо зберігання шин

Очищені від бруду й різних дрібних предметів покришки потрібно покласти в окреме місце для зберігання, а перед цим промаркувати їх, щоб не сплутати гуму, і за потреби поміняти місцями передні та задні покришки — це допоможе врівноважити зношування.

Місце для зберігання повинне бути темне й прохолодне з низьким рівнем вологості, де на шини не потраплятимуть жири або нафтопродукти. Якщо ви хочете зберігати гуму без дисків, то слід визначитися з місцем, де колеса можна буде поставити вертикально, їх також потрібно буде щомісяця обертати, щоб не допустити деформацію. Коли ж ви зберігаєте гуму разом з дисками, то їх можна залишити у вертикальному положенні: підвісити чи поставити на спеціальному піддоні.

Як зберігати шини взимку

Літні шини взимку варто упакувати в спеціальні поліетиленові пакети, які забезпечать повну герметичність, не пропустять прямих сонячних променів і сторонніх речовин. Також не завадить обробити літні покришки спеціальними мастилами консервації, щоб захистити їх від впливу навколишнього середовища.

Як зберігати шини в літній період

Після закінчення зими уважно огляньте покришки на предмет зношеності протекторів. Якщо вони вже непридатні, то потурубуйтеся про власну безпеку й купіть нові. Потім варто очистити покришки й диски, висушити їх і скласти горизонтально. У приміщенні, де зберігатимуться шини повинні бути дотримані такі умови:

  • температура — перепади температури можуть призвести до деформації гуми, у приміщенні має бути прохолодно;
  • рівень вологості — слід уникати утворення конденсату;
  • освітлення — місце має бути темним, щоб ультрафіолет не нашкодив зимовим шинам;
  • простір — автомобільним шинам повинно вистачати місця для вільного розміщення за периметром;
  • захист від сторонніх речовин і механічних пошкоджень — контакт з нафтопродуктами й жирами може зіпсувати якість гуми так само, як і, наприклад, падіння з висоти.