Вартість автомобільного пального на українських заправках останнім часом знижується. Проте, за словами експертів, така тенденція у нашій країні триватиме не довго.

Аналітики дали роз’яснення щодо цін на популярне автомобільне паливо і зробили прогноз на найближче майбутнє щодо ринку пального, пише Avtosota.

Причини зниження вартості палива

Як можна зауважити, на українських АЗС останнім часом спостерігається зниження вартості палива, і це при тому, що оптові ціни на пальне на світових ринках зростають. За словами експертів, така ситуація зумовлена великими темпами постачання та високою конкуренцією на українському ринку. Але зниження вартості триватиме не довго, і вже в лютому можна буде спостерігати протилежний процес.

Аналітики повідомляють, що за минулий тиждень цінники на пальне знижувалися через низьку вартість на опті, а та, у свою чергу, викликана високою конкуренцією. За середнім показником зниження становило в районі 1-3 гривні на літрі в роздріб залежно від марки палива та мережі заправок.

Крім цього, повідомляється, що основні учасники українського ринку найближчим часом знизять ціни на пальне ще приблизно на одну гривню на літрі. Причиною цього послужить та сама конкуренція – щоб переманити покупця у свою заправну мережу.

Що буде далі із цінами на паливо?

Проте, ця ситуація – тимчасове явище, викликане перенасиченням ринку. Також свою роль відіграють ризики обстрілів об’єктів, тому багато АЗС намагаються якнайшвидше розпродати залишки пального.

А ось наступні закупівлі палива вже проходитимуть за новими оптовими цінниками, які зумовлені зростанням вартості нафти на світових ринках. Таким чином, цього тижня ціна оптових закупівель збільшиться, але роздрібна підвищиться приблизно до 10 лютого, повідомляють експерти.