Водіям в Україні цього року хочуть додати більше штрафів. За що можуть покарати і які неприємні сюрпризи чекають на водіїв з весни, повідомляє «Стіна».

Зокрема, в Україні хочуть зробити обов’язковим сезонну зміну шин. Тобто водіям пропонують заборонити їздити транспортним засобом у період з 1 листопада по 31 березня на літній гумі.

Якщо до зазначеного терміну та протягом цього періоду водія, який порушив ці вимоги, зупинять співробітники патрульної служби, йому можуть виписати штраф.

До Верховної Ради вже внесено відповідний законопроєкт, яким пропонується запровадити заборону на експлуатацію транспортного засобу у вказаний термін вагою до 3,5 тонни, не оснащених зимовими чи всесезонними шинами на всіх колесах.

Для транспорту, чия вага більша за 3,5 тонни, у цей період обов’язковими будуть лише зимові шини.

Також у правилах дорожнього руху передбачено, що перед початком руху водій має перевірити автомобіль на справність.

Це стосується роботи габаритних вогнів. Якщо вони несправні, а водій все керуватиме транспортним засобом, тоді його можуть оштрафувати на 340 грн або можуть позбавити права керування авто на строк 3-6 місяців.

Хоча використання обов’язкового техогляду транспортного засобу відклали до закінчення війни, його все ще має проходити власник транспорту, який займається комерційними перевезеннями.

Вартість проходження обов’язкового техогляду залежить від типу транспорту та його маси.

Наприклад, власник легкового автомобіля заплатить найменше – приблизно 1120 грн, тоді як власник автобуса масою понад 5 тонн або вантажної машини вагою понад 12 тонн обійдеться у 1344 грн та 1440 грн відповідно.