Питання про те, як продовжити життя мотору автомобіля, актуальне завжде. Деякі водії радять «берегти» силовий агрегат і не перевищувати навіть 3 тисячі обертів, а інші, навпаки, впевнені, що двигун періодично потребує так званої «прочистки» з їздою на високих обертах. Як правильно продовжити термін служби двигуна машини, розповіли експерти.

Якщо не брати до уваги якість палива, питання обслуговування (у тому числі інтервал заміни моторного масла) та інше, то один із найвірніших способів продовжити термін служби двигуна — хоча б іноді «розкручувати» його до 5–6 тисяч обертів.

При такому «просмажуванні» з мотора видаляються бруд, кокс, нагар та інші непотрібні відкладення. Крім того, збільшений тиск вихлопу дозволяє ефективно прочищати елементи турбокомпресора (якщо агрегат має турбіну). До того ж, сопловий апарат турбіни не працює на низьких обертах. Якщо постійно пересуватися акуратно, на низьких оборотах, то згодом його деталі втратить рухливість.

Але «крутити» двигун потрібно не бездумно і не завжди. По-перше, не потрібно робити це відразу після запуску. По-друге, не варто «крутити» агрегат у місті, на «прямі» між світлофорами. За словами експертів, це не дасть потрібного ефекту, але при цьому підвищить ризик ДТП і раніше вб’є двигун.

Прочищати двигун слід у суху погоду на вільній ділянці заміської траси. Рухатися на високих обертах потрібно хоча б 30 хвилин при швидкості близько 100 км/год. Якщо машина з механічною КПП, потрібно вибрати четверту передачу, а якщо з АКПП, то потрібно перевести селектор коробки в ручний режим і скинути одну-дві передачі.