Експерти назвали п’ять помилок, які «вбивають» акумулятор автомобіля.

1. Пішов, а споживач не вимкнув

Найчастіше авто залишають на парковці з увімкненим головним освітленням: у сонячний день його легко не помітити. Результат – глибокий розряд акумулятора. Один такий епізод АКБ, можливо, і переживе. Але якщо історія повториться, якось акумулятор «не оживе» навіть після зарядки. У «посадженому» АКБ швидко розвивається процес сульфатації пластин. Насамперед це хитається простих АКБ: вони, на відміну від AGM, бояться глибоких розрядів.

2. Знижена напруга заряджання

Винні можуть бути і несправний генератор, і ремінь, що прослизає, і брудні контакти. У будь-якому разі, якщо АКБ постійно залишається недозарядженим, у ньому прогресують процеси сульфатації – на електродах осідають кристали сульфату свинцю. Такий акумулятор прослужить недовго навіть у теплу пору року.

3. Перезаряд акумулятора

Киплячий електроліт поступово випарується з будь-якого АКБ — оголяться електроди, впаде ємність.

4. Перевантаження мережі

Додаткове обладнання, підключене до системи мультимедіа, вже підвищує навантаження на мережу. Екзотичний спосіб загубити АКБ — підключення до бортмережі автомобільних потужних мережевих споживачів: мікрохвильової печі, пилососа, чайника. З цією метою багато хто купує інвертор, який обіцяє видавати кіловатні потужності. Видати він видасть, але його вхідний струм при потужності, наприклад, 1500 Вт складе близько 130 А. У такому режимі батарея потримається хвилини півтори, не довше. Тому завжди заводіть двигун, коли підключаєте потужний споживач.

5. Звичайна акумуляторна батарея замість AGM

Багато сучасних машин оснащені опцією «старт-стоп». Сама собою вона нешкідлива, але вимагає батарею з технологією AGM. Однак власники при заміні АКБ вважають за краще встановити звичайну — вона дешевша. Але простий акумулятор у такому режимі довго не протягне: постійні глибокі розряди йому не перенести.