Взимку практично всі автовласники прогрівають свої машини перед поїздкою. Експерт попередив, що така звична процедура може завдати шкоди здоров’ю водія та двигуну автомобіля.

Експерт розповів про небезпеки, що чатують на прогрівання автомобіля у дворі будинку. За його словами, вихлопні гази накопичуються в замкнутому просторі і не піднімаються вище за перший-другий поверх. У вихлопі міститься не тільки вуглекислий газ і оксид азоту, але ще й канцерогенний бензпірен, який при високих концентраціях може викликати отруєння і навіть вбити. Надихатися шкідливими речовинами ризикує і сам водій, і його сусіди.

За словами експерта, хоча він «не інженер, а еколог», але знає, що рідина, що охолоджує, в автомобілі під час прогріву на місці набирає температуру швидше, ніж масло, яке швидше розігрівається в русі. Таке розбалансування температури шкідливе для двигуна. Тому прогрівати двигун краще в русі, поступово підвищуючи оберти і збільшуючи швидкість. На першому етапі краще їхати при 1000 – 1500 об/хв, до 2000 оборотів можна дістатися тільки через 10 хвилин після початку поїздки: “шкідливі викиди будуть розсіюватися, а автомобіль буде рівномірно прогріватися”.