У нинішніх умовах, коли «вторинку» заполонили вельми сумнівні як у технічному, так і в юридичному плані автомобілі, до вибору машини потрібно підходити дуже уважно. І особливо коли йдеться про SUV. Авто такого класу на ринку багато, але дехто може буквально розорити. Та й продати їх за кілька років проблематично.

На ринку зустрічаються досить цікаві оголошення.

Peugeot 3008 2017 року випуску. «Француз» досить просторий і «нафарширований», але не варто з ним зв’язуватися. 1,6-літровий мотор із віддачею в 150 сил мляво розганяє автомобіль, адже він надто важкий. До того ж, двигун схильний до накопичення нагару, через що з’являється детонація. Зазначимо і проблеми із приводом ГРМ. А ще від зайвої ваги авто страждають елементи підвіски, рано зношуються сайлентблоки. Та й привід передній, що для наших громадян великий мінус.

Nissan Pathfinder у кузові R52 також не користується популярністю. Адже це вже не колишній рамний позашляховик (індекс R51), а модель з кузовом, що несе. У конструкції повного приводу – звичайна електромагнітна муфта, а замість «автомата» – варіатор. При цьому імідж бездорожника залишився. Тому багато водіїв ганяли на ньому за різними «брудними» напрямками. Результат – майже у всіх екземплярів є проблеми з муфтою і коробкою передач. Підвіска теж не витримує навантажень.

Renault Koleos – ще одна жертва маркетингу. Перша генерація «француза» була набагато доступнішою. А другий «Колеос» виріс у розмірах і помітно подорожчав. При цьому з технічної частини це – Nissan X-Trail.

Задертий цінник налякав покупців. А ті, хто все ж таки придбали такі автомобілі, зіткнулися з проблемами. Варіатор виявився примхливим (особливо на екземплярах 2017—2018 років випуску) та й система повного приводу вимагала постійної уваги.

Наступний мінус – велика кількість електроніки, для діагностики якої потрібні дилерські сканери. Не так просто і з кузовними деталями. Дехто доводиться чекати, адже машина рідкісна та завозити великі партії приватним продавцям невигідно.

Cadillac XT5 продавали до 2022 року, але черги за ним ніколи не вишиковувалися. Цінителі марки воліли моделі більші, на зразок Escalade. Та й обслуговувати машину потрібно у профільному сервісі, який мало не візьме. Додамо до цього проблеми з постачанням оригінальних запчастин. Неоригінальні розхідники знайти теж непросто. Добиває інтерес до моделі 3,6-літровий двигун з віддачею в 314 л. с. Мало хто згоден платити за нього величезний транспортний податок.

Chevrolet Captiva. Тут головна проблема в двигуні: 2,4-літровий агрегат серії А24 доріг в обслуговуванні. Нерідко можна бачити і тріщини на впускному колекторі. Також автомобіль славиться підвищеним паливним апетитом, вимагаючи на сто кілометрів 15 літрів пального, що досить суттєво вдарить по кишені власника SUV.