Цифровізація в Україні торкається дедалі більше сфер у нашому житті. Раніше ми повідомляли, що влада країни планує запровадити спрощений спосіб розмитнення автомобілів за допомогою сервісу «Дія».

Така функція має запрацювати вже у лютому поточного року. А зараз уже можна протестувати в даному функціоналі систему розрахунку вартості розмитнення авто, інформує Avtosota.

В Україні вже можна протестувати систему визначення вартості розмитнення авто за допомогою «Дія»

Нова система розрахунку вартості розмитнення транспортного засобу вже доступна в додатку, про це повідомляє один з чиновників країни Данило Гетьманцев.

За словами чиновника, повноцінна система розмитнення ТЗ через сервіс «Дія» запрацює вже найближчим часом. На даний момент створено спеціальні групи, які опрацьовують цей законопроект разом із Міністерством цифрової трансформації.

Цілі введення цифрового розмитнення автомобілів

На думку влади, можливість здійснювати розмитнення автомобілів через онлайн-сервіс дозволить уникнути відразу кількох негативних складових у цьому процесі. Йдеться насамперед про корупцію та бюрократичні процедури. Крім того, цей функціонал покликаний виключити людський фактор, а сам процес стане швидким та комфортним.

Оцінка вартості розмитнення ТЗ

У цей час запущено функцію, за допомогою якої можна визначити суму для сплати за розмитнення. Пропонується будь-якому автомобілісту перевірити таку функцію та оцінити її, використавши зворотний зв’язок.

Нова система розрахунку вартості

У Міністерстві повідомляється, що оцінка розмитнення авто проходитиме по-новому. Щоб перевірити нову функцію, необхідно в сервісі ввести рік випуску моделі, тип, потужність або об’єм силового агрегату, або вказати, що у вас електромобіль.

Потім система сама визначить вартість послуги за вашою моделлю. Наприклад, якщо у вас модель Audi A3 року випуску 2006-го, а об’єм дизельного мотора становить 2,0 літра, то за новою системою автовласник сплатить трохи більше 80 тисяч гривень, замість 143,5 тис. грн за старою системою.