В Україні на паливному ринку спостерігається зниження вартості бензину, дизельного палива та автомобільного газу. Експерти стверджують, що це — ефект бульбашки роздутих восени гуртових цін, яка зараз луснула.

Аналітики розповіли ЗМІ, що буде з цінами у найближчі перспективі, повідомляє видання «Новини.LIVE».

Ситуація на паливному ринку

За словами експерта «Нафторинку» Олександра Сіренка, частина постачальників продовжує знижувати ціни на ресурс.

«В кінці року бензин і дизель в середньому в опті коштували 50 гривень за літр. Проте вже на початку січня бульбашка роздутих восени гуртових цін луснула, і ми побачили ціну 43, а в прикордонних (з країнами ЄС) регіонах — і 40 гривень за літр. Причому на цьому процес не зупинився, і частина постачальників вже пропонує дизель по 39 гривень за літр», — зауважує він.

Зниження цін на гуртовому ринку спровокувало здешевшання і роздрібного товару. Зокрема, тон у «цінових перегонах» задав державний сектор. Так, у січні націоналізована «Укрнафта» двома хвилями знизила ціни на бензин на 5 гривень за літр, а на дизель — на 3,5 гривні.

«Це примусило інші мережі, щоб зберегти клієнтів, також переглянути цінову політику. Спочатку регіональні мережі, а потім і великі загальнонаціональні почали суттєво зменшувати ціни на пальне», — пояснює експерт.

Що буде з цінами на пальне

Аналітики ринку вважають, що поточні ціни не є остаточними, і зниження вартості пального триватиме і надалі. Гарантія цього — ринок не відчуває жодного дефіциту товару, адже створивши протягом поточного року нові маршрути постачання пального, українські мережі накопичили рекордні запаси, навіть у порівнянні із довоєнними періодами.

Так, за словами директора консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна, на сьогодні ключові мережі мають запас бензину та дизелю щонайменше на місяць продажів. Поточні постачання відбуваються теж із перевищенням потреби, тому запас продовжує збільшуватися. Відтак, лютий-березень українці пройдуть без жодних проблем.

Експерт припускає, що протягом наступних тижнів пальне подешевшає ще на 2-3 гривні за літр. Впадуть ціни і на скраплений газ, адже фіксується різке збільшення постачання газу з балтійських країн та Польщі.