Міністерство внутрішніх справ України повідомило про випадки використання водіями підроблених водійських посвідчень.

Як зазначили на сторінці МВС у Facebook, українці купують такі документи в інтернеті, але за це загрожує серйозне покарання, пише «Хвиля».

Виявляються такі права під час перевірки документів з наявних баз даних. При цьому виявляється, що посвідчень з таким номером не існує або їх видано на ім’я іншої людини, адже для виготовлення підроблених прав шахраї використовують реальні номери документів.

У МВС зазначили, що за використання підроблених документів передбачено відповідальність – штрафи до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років.

Як не стати «співучасником» шахраїв

Щоб зменшити ймовірність використання номера посвідчення водія для підроблених документів, водіям радять не публікувати їх фото в мережі.

Також дані прав водія можуть збирати фішингові сайти, які зовні схожі на офіційні ресурси Головного сервісного центру МВС.

Що не стати жертвою шахраїв, водіям рекомендують не переходити за сумнівними посиланнями та не запроваджувати конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Важливо уважно перевіряти URL-адресу. Важливо — державні ресурси завжди мають домен «gov.ua».

Як отримати посвідчення водія

У МВС нагадали, що єдиний законний спосіб отримати права на керування авто – це пройти два курси навчання, а також скласти два іспити – з теорії та практики.

Також українці мають можливість замінити посвідчення водія офлайн у сервісному центрі МВС або онлайн — через Електронний кабінет водія.