За 15 тисяч кілометрів через двигун автомобіля проходить у середньому близько 20 000 кубометрів повітря. Це повітря може принести до 1 кг пилу, залежно від умов експлуатації машини. Тому зрозуміло, яке велике значення має повітряний фільтр. Видання today.ua розповіло про те, що являє собою повітряний фільтр і коли його потрібно міняти.

До сучасних повітряних фільтрів для автомобілів застосовують кілька вимог. Вони повинні мати необхідну брудоємність та необхідну ефективність очищення в будь-яких умовах експлуатації. Крім того, повітряний фільтр не повинен бути сприйнятливим до впливу моторного масла, парів палива та картерних газів.

Незабаром настане весна. Потрібно буде провести весняне технічне обслуговування автомобіля. Повітряний фільтр – це обов’язковий розхідник за будь-якого ТО.

Повітряний фільтр потрібний для очищення повітря від сторонніх частинок. Він уловлює частинки розміром 5-10 мкм. Для того, щоб ви представили розмір цих частинок, скажімо, що вони в 14 разів тонші за людське волосся.

Коли працює двигун, то елементи, які фільтрують, поступово засмічуються і починають гірше затримувати пил. В результаті мотор починає гірше працювати, тому що в нього не надходить повітря у достатній кількості. Мало того, засмічений фільтр пропускає дрібні частинки бруду. Вони залишають на стінках циліндрів подряпини та задири.

Усі фільтри однакові за принципом дії. Їх виробляють під конкретний тип двигуна з урахуванням його характеристик, інтервалів в обслуговуванні. Повітряні фільтри бувають круглі (для ТЗ з карбюраторним мотором), панельні (їх ставлять у більшості сучасних дизельних та бензинових машинах, на інжекторних двигунах) та циліндричні (найчастіше їх використовують у вантажівках).

Багато водіїв визначають необхідність заміни повітряного фільтра на його зовнішній вигляд, а також за деякими іншими ознаками. Наприклад, якщо двигун працює нерівно, двигун починає троїти, помітно збільшилася витрата палива, погіршилися динамічні характеристики, мотор запускається через раз, стартер працює довше, ніж зазвичай, на свічках з’явилася сажа.

Проте, деякі експерти вважають, що на вигляд не можна визначити, що настав час заміни повітряного фільтра. Потрібно орієнтуватися на встановлений автовиробником термін служби в кілометрах пробігу. І в цьому випадку слід також враховувати умови експлуатації. Якщо автомобіль експлуатується в важких умовах с пилом, то, звичайно, повітряний фільтр потрібно міняти частіше.

Існує думка, що якщо повітряний фільтр забився, то не потрібно поспішати купувати новий, а нібито досить продути старий. Але це не так. Потрібен новий фільтр. Під час продування фільтра буде видалено бруд на його зовнішній стороні, а в глибині все залишиться забитим.