У Верховній Раді пропонують встановити для водіїв адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення тварин в автомобілях, де чотирилапі нервують через гуркіт та вібрації.

Про це йдеться у проекті закону №9016, повідомляє «Апостроф».

У пояснювальній записці зазначається, що водії, особливо жінки, під час керування транспортним засобом тримають на колінах, на руках або ж навіть в руках собак невеликих порід, що заважає керувати транспортним засобом і дотримуватися правил дорожнього руху.

Окрім того, сама тварина може відволікати водія та заважати кермуванню.

У разі ж раптової зупинки чи зіткнення «незакріплена» тварина перетворюється на «снаряд», оскільки в типовій ДТП при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг, підрахували автори законопроекту.

Нардепи зауважують, що за порушення правил перевезення тварин не встановлена відповідальність жодним нормативно-правовим актом, тому вони наголошують на необхідності запровадження штрафів за недотримання водіями правил безпечного транспортування «братів наших менших».

У разі недотримання цих правил порушнику загрожує штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становитиме 510 грн. Повторне порушення протягом року вже тягне за собою штраф у розмірі 50 нмдг, тобто 850 грн.