Бути водієм автомобіля – це означає бути супер уважною людиною, а також, необхідно знати всі правила ПДР і всі дорожні знаки. А також брати до уваги зміни у ПДР, незнання яких, може зіграти з вами злий жарт, пише Avtosota.

Щороку правила для водіїв змінюються, ба більше, їх більшає. Тому всі власники машин мають завжди слідкувати за змінами. І навіть одного дня ви можете потрапити у неприємну ситуацію через незнання. І тут грає роль уважність. Перш за все, ви маєте розуміти, що якщо ви не готові постійно слідкувати за оновленням, то напевно, водити машину – це не для вас.

Велика кількість водіїв полюбляють застосовувати так звану у народі аварійку, яка буває недоречною і цього року ця звичка стане для вас найшкідливішою. Тож, розберемося, що ж таке аварійка.

Аварійка – це правило моргання автомобіля. Воно застосовується у таких випадках:

  • рух автомобіля з технічними несправностями;
  • машина, яка буксирується;
  • вимушена зупинка;
  • засліплення водія світлом фар;
  • зупинка на вимогу працівника поліції;
  • під час аварії;
  • подяка за щось іншим водіям;
  • вибачення за невдалий маневр.

Коли необхідно включати аварійну сигналізацію

Тож, лише за цих випадків водій має право використати аварійку, але якщо ви порушуєте правила, то будьте готові до штрафу у розмірі 425 гривень. А якщо ви спричинили аварію, то 680 гривень. Також водія можуть позбавити прав на 6 або навіть на 12 місяців.

Стало відомо, навіщо водії подають сигнали моргаючи стопами

Отже, як бачимо, правила ПДР з кожним роком стають більш жорсткими. На це впливає збільшення аварійних ситуацій. Особливо зараз, коли у нашій країні є обмеження електроенергією та аварійні ситуації збільшилися у кілька разів. Звісно, не завжди вони стаються за виною водія, але все ж таки. Коли ти знаєш правила – ти оберігаєш себе, інших водіїв та пішоходів від ситуацій, які можуть стати фатальними.

В той же час українські водії часто використовують “аварійку”, щоб висловити подяку іншим водіям, або вибачитися. Так, залежно від положення автомобіля на трасі, подяка виражається або миготінням, – одноразовим включенням, – “аварійки” (якщо авто знаходиться ззаду), або виставленою долонею лівої руки (якщо авто їде зустрічною смугою).

Але виявляється, що за порушення правил експлуатації аварійки водієві загрожує попередження або штраф 425 грн.

Раніше українців попередили про відповідальність за популярне порушення ПДР. І тут про посвідчення водія можна забути на пів року.

Через несправності в автомобілі водія не лише змусять сплатити штраф, а й можуть забрати права.

В українських правилах дорожнього руху прописано чимало несправностей авто, при яких заборонено їздити на транспортному засобі.

Але, на жаль, не всі водії їх дотримуються та продовжують ризикувати та їздити з порушеннями. Патрульна служба за популярне порушення може не лише виписати штраф, а й позбавити прав водія на пів року. Таке покарання можна отримати за габаритні вогні, що не працюють.

Таких порушників визначити дуже легко, особливо у темну пору доби

У ч.1 ст.121 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) зазначається, що таким водіям світить покарання у вигляді штрафу розміром 340 грн.

Якщо порушення (пересування на ТЗ з непрацюючими габаритними вогнями) буде скоєно повторно протягом року, то водія позбавлять прав водіння терміном від 3 до 6 місяців.