В українських містах із 2036 року заборонять експлуатацію автобусів із бензиновими та дизельними двигунами. Відповідний проєкт закону №8172 ухвалила у другому читанні та загалом Верховна Рада, повідомляє «Фокус».

Згідно із законопроєктом із 1 січня 2036 року в українських містах обласного та районного значення допускатимуть до маршрутів лише електробуси, автобуси з ГБО та водневими паливними осередками.

Окремі міськради зможуть відкласти введення нових правил, але не більш як на два роки. Міжміського та приміського транспорту нововведення не торкаються.

Перехід на екологічно чистий транспорт буде поступовим. Так, із 1 січня 2028 року в містах із населенням понад 250 000 осіб не менше 50% автобусів, що закуповуються, повинні бути електричними, водневими або з ГБО. З 1 січня 2030 дозволять закуповувати тільки такі моделі.

Передбачається, що до 2030 у великих містах частка «зелених» автобусів складе 25%, а до 2033 — 50%. Крім того, законом спрощується та здешевлюється процедура встановлення зарядних станцій для електротранспорту та підключення їх до електромереж.