Українських водіїв може чекати на новий штраф, який пов’язаний зі зміною сезону на дорогах, повідомляє Znaj.ua.

З’явилася ініціатива запровадити обов’язкову заміну літньої гуми на зимову та навпаки – у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект№8369.

Його відправили на доопрацювання, але водіям уже слід знати, яких змін очікувати. За даними, опублікованими на сайті ВРУ, законопроект передбачає заборону використання літньої гуми з 1 листопада по 31 березня.

У цей період буде дозволено використовувати лише зимові чи всесезонні шини для автомобілів вагою до 3,5 тонни категорії «В». Проте для вантажівок таких альтернатив немає. Якщо законопроект буде ухвалено, КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення) буде доповнено новим штрафом у розмірі 340 гривень за порушення правил зміни гуми.

Автори законопроекту (Максим Єфімов, Олександр Юрченко, Антоніна Славицька, Євген Яковенко, Валерій Гнатенко) наголошують, що саме на пізню осінь та ранню зиму припадає пік аварій. Крім того, запровадження такого правила наблизить ПДР України до європейського рівня.

Проект закону перебуває на доопрацюванні, оскільки не містить фінансово-економічних розрахунків та обґрунтувань. Однак якщо законопроект буде ухвалено, це може сприяти підвищенню безпеки дорожнього руху в Україні.