У багатьох недосвідчених водіїв часто виникає питання, які обороти двигуна необхідно підтримувати під час руху. Водії «старої школи» звикли їздити на низьких обертах і навчають цьому новачків. З одного боку це дозволяє знизити витрату пального і зменшити шум у салоні від двигуна, але дана рекомендація не надто корисна для мотора.

Як повідомляє UAportal, що низькі обороти – це не більше ніж 2,5 тисячі оборотів/хвилину для бензинових двигунів і 1,2 тисячі оборотів/хвилину для дизельних. Це дійсно допомагає заощаджувати, адже чим менше обертів двигуна, тим менше буде витрата палива, але цей взаємозв’язок працює не завжди.

До того ж рух на низьких оборотах загрожує такими наслідками:

  • Це може створити аварійну ситуацію, коли з’явиться необхідність прискорення. Якщо їхати на підвищеній передачі, то за необхідності різко пришвидшитись на це знадобиться більше часу, якщо водій заздалегідь не понизить передачу.
  • У деяких двигунах інтенсивність роботи масляного насоса безпосередньо залежить від обертів колінвала. Відповідно при занадто низьких оборотах мотор не отримує достатньо мастила, що прискорює знос його внутрішніх деталей.
  • На низьких обертах двигун починає вібрувати. Підвищене вібраційне навантаження на деталі може призвести до необхідності ремонту через руйнівні вібрації. Також на низьких оборотах у двигуні утворюється збільшена кількість нагару, що теж може відправити ваше авто в сервіс.