Влада нашої країни готує ще одне покарання у вигляді штрафу для автомобілістів. Йдеться про порушення, пов’язане з експлуатацією транспортного засобу в холодну пору року, повідомляє Avtosota.

Пропонується штрафувати водіїв, які взимку керують автомобілем на літній “гумі”. Відповідний законопроект вже розробили в МВС, і незабаром він має надійти до Верховної Ради для подальшого доопрацювання.

Що пропонує МВС

Пропонується штрафувати водіїв, які використовують на своєму авто літні шини в певну пору року. Тобто, якщо водія в період з 1 жовтня по 31 березня зупинила поліція і його автомобіль був “взутий” в літні шини, то за це правопорушення має бути виписаний штраф.

Розмір штрафу пропонується в розмірі 340 гривень, але в разі рецидиву сума може бути значно збільшена.

Водночас, на думку поліції, необхідно внести відповідні зміни до правил дорожнього руху, де буде чітко визначено призначення автомобільних шин: літні, зимові та всесезонні.

Маркування шин

Наприклад, зимові шини повинні мати маркування: “DP”, “MS”, “MS”, “M+S” і “M&S”. Таким чином, шини з таким позначенням можна використовувати взимку.

Літня “гума” не має ніякого маркування і, відповідно, може використовуватися влітку.

Що стосується всесезонної шини, то вона повинна мати маркування на боковині – “All Seasons”. Такі шини можна використовувати незалежно від пори року.

Також поліція України зазначає, що це нововведення зробить рух транспорту на дорогах безпечнішим, а водії стануть більш відповідально ставитися до вибору шин для свого транспортного засобу.