Українські водії з тимчасовими правами на 2 роки мають обмінювати права на постійні. На сьогодні в Україні існує кілька видів посвідчень водія, які видавали в різні періоди незалежності України. При цьому деякі посвідчення водія продовжують діяти і з ними можна виїжджати на дорогу, а деякі потрібно обов’язково міняти. Про це інформує Екcперт.

Так, йдеться про тимчасові права на 2 роки, які українські водії мають обмінювати на постійні на 30 років після закінчення терміну дії прав. При цьому обміняти тимчасові права можна лише наступного дня після того, як водій закінчив термін дії звичайних прав.

На період воєнного часу водію потрібен лише:

  • паспорт;
  • код (ІПН);
  • прострочене посвідчення водія.

У разі, якщо з тимчасовими правами водій не отримав більше ніж 2 штрафи, то при обміні документа та отриманні постійного посвідчення водія, нічого здавати не потрібно. Також на період воєнного стану при обміні тимчасових прав на постійні водії не потрібна медична довідка.

При цьому в ГСЦ МВС нагадали, що на період воєнного стану, якщо людина не має можливості обміняти посвідчення водія, воно продовжує діяти до кінця воєнного стану.