Історичний Автоклуб розповів про жінок-автомобілісток в Україні. Відомім журналістам вдалось з‘ясувати дуже цікаві факти з вітчизняної історії.

Про це розповіли історики автомобільної справи на каналі Oleg AC на YouTube, повідомляють «Автопоради». Першою жінкою-автомобілісткою в Україні була княгиня Ганна Іванівна Абамелік (Гіжицька) з Одеси. 23 березня 1896 року замовила собі автомобіль французької марки Peugeot, а у червні автомобіль був доставлений до Південної Пальміри. Вона обрала 2-містну модель Type 11 з двигуном 3,75 к.с. У цьому ж році новенькі Peugeot отримали ще двоє наших земляків. Цю інформацію підтвердили в архіві Peugeot у Сошо.

Ще одною відомою автомобілісткою була Галина фон Мекк – донька того самого магната, який був серед засновників Київського Клубу автомобілістів. Галина їздила на машині німецької марки Daimler та навіть брала участь у перегонах Санкт-Петербург – Київ – Севастополь у 1911 році.

Слід згадати ще одну видатну українку – Соломію Крушельницьку. Вперше за кермо Соломія сіла в Італії після заміжжя. Відома оперна співачка вправно їздила на своєму Fiat Zero, але у 1918 році вона продала його, щоб оплатити лікування сестри. У 1930-х роках Крушельницька багато подорожувала Європою зі своєю приятелькою Негрітою Кано де Пְ’яцціні. Зі спогадів П’яцціні у мандрах за кермом була Соломія.

До речі, Крушельницька була не єдиною служителькою Мельпомени, яка зналася на автомобілях. Відома співачка та актриса з міста Берегове, Шарі Федак, вважається однією з перших автомобілісток Угорщини (до 1945 року Берегове було угорським містом). За даними місцевих краєзнавців, саме вона привезла на батьківщину один з перших автомобілів – це був французький Peugeot, який співачка подарувала своєму батькові. У найкращі роки її артистичної кар’єри вона володіла автомобілями престижних марок Cadillac та Skoda-Hispano-Suiza.

Про те, що автомобіль не лише чоловіче захоплення на особистому прикладі довела ще одна наша співвітчизниця – Надія Сухомлінова, дружина губернського херсонського провідника дворянства Миколи Сухомлінова. Вона увійшла в історію як перша жінка, яка стала членкинею Одеського автоклубу у 1912 році. Спочатку Надія використовувала для своїх подорожей автомобіль німецької марки Benz, а згодом змінила його на французький Berliet.