Стало відомо, у яких країнах діють найвищі штрафи для водіїв.

Як передає «Хвиля», в Україні, як і в інших країнах світу, діє індивідуальна система штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Зокрема, у Фінляндії для водіїв передбачено найбільші грошові штрафи. Наприклад, місцевого бізнесмена Юссі Салонойя оштрафували на $200 тисяч, а кінцева сума санкції розраховувалася з огляду на сукупний дохід чоловіка. При цьому мінімальний штраф у Фінляндії стартує від 1,6 тис. дол.

Тим часом у Канаді рекордний штраф за перевищення швидкості склав 25 тисяч доларів. Причому таке покарання застосовувалося для водія, який рухався зі швидкістю понад 200 км/год.

У Японії найбільший штраф розміром 8700 доларів призначений для людей, які сідають за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Водію, який проїхався на червоний сигнал світлофора, світить 420 доларів штрафу.

У Великій Британії штраф за перевищення швидкості становить 100 доларів. Однак у 2017 році британець був змушений заплатити $8 тисяч за те, що рухався понад 275 км/год.

Також суворі покарання передбачено в Італії для нетверезих водіїв. Вони ризикують отримати штраф у $6400 і забути про керування транспортом на 2 роки.

А ось у США діє своє законодавство, тому до водіїв можуть застосовуватись різні покарання. Як зазначається, штрафи варіюються близько $1000, а найбільші санкції передбачені для Вірджинії, де за перевищення швидкості можуть оштрафувати на 2600 доларів.

У Португалії порушення швидкісного режиму коштуватиме 1900 доларів, а в Німеччині — 630 доларів.

У Китаї за перевищення швидкості загрожує штраф 300 доларів, а їзду в нетверезому стані — 310 доларів. Більше того, нетверезого водія можуть позбавити волі на 15 діб і забрати на півроку права водія.

У свою чергу, в Україні за перевищення швидкості більш ніж на 80 км/год передбачено штраф у розмірі 3 400 гривень. У разі, якщо перевищення більше на 110 км/год — 4 250 грн; на 50 км/год, якщо було спровоковано ДТП – 5100 грн із позбавленням прав водія на рік.

На додаток до цього в Україні передбачено великі штрафи за нетверезе водіння та керування транспортним засобом особами, які були позбавлені прав водія:

  • 17 000 гривень — за керування у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння та відмову у проходженні медогляду (повторне таке порушення — штраф з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки та з можливою конфіскацією авто);
  • 51 000 гривень – водій повторно протягом року керував автомобілем у нетверезому стані або відмовився від медичного огляду;
  • 20 400 гривень — за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами;
  • 40 800 гривень – повторне порушення особами, які позбавлені права керувати транспортним, якщо воно сталося протягом року.