Перевезення бензину та дизеля в каністрах дійсно належить до перевезення вогненебезпечних вантажів, але в цьому питанні не все однозначно.

Нещодавно у патрульній поліції Київської області зупинили водія автомобіля Volkswagen. Після зупинки неподалік села Шамраївка, поліція провела поверхневий огляд автобуса, в результаті якого знайшли величезний бак з дизельним пальним приблизно на 2000 літрів. Перевірка документів показала, що водій не має жодних дозвільних паперів на цей вантаж, а сам водій не зміг пояснити звідки та куди він везе таку кількість палива.

В результаті на водія буса виписали протокол за ч. 1 ст. 132-1, яка передбачає покарання за порушення правил перевезення дорогами загального користування небезпечних вантажів. Для подальшого розгляду цієї історії на місце викликали слідчих.

Багато українських водіїв після подібних інцидентів поставили питання, а чи законно взагалі перевозити паливо в каністрах, без дозволяючих документів чи особливі документи на перевезення небезпечного вантажу у вигляді палива потрібні лише від певного літражу.

У пункті 1.7 Наказу МВС “Про дорожнє перевезення небезпечних вантажів” сказано, що положення правил не поширюються:

  • на рідке паливо, що міститься в паливних баках транспортного засобу, що здійснює перевезення, і призначене для забезпечення тяги або для функціонування будь-якого обладнання транспортного засобу;
  • загальна ємність вбудованих баків не повинна перевищувати 1500 л на одну транспортну одиницю, а ємність бака, встановленого на причепі, не повинна перевищувати 500 л;
  • у переносних паливних ємностях (наприклад, каністрах) можна перевозити не більше 60 л палива на одну транспортну одиницю. ці обмеження не поширюються на рятувальні служби.

Таким чином, якщо на звичайному легковику водій перевозить понад 60 літрів палива в каністрах, на нього може чекати штраф у розмірі 510 гривень.