Зазвичай, чиновники лише ухвалюють рішення щодо посилення покарань, щоб громадяни більше не порушували правила дорожнього руху. Але цього разу до парламенту надійшов законопроєкт №6379, яким, навпаки, пропонується зменшити покарання за «популярне» порушення.

Документ стосується зменшення штрафів за порушення правил переобладнання автомобілів, які працюють на газовому паливі, повідомляє «Стіна».

Це означає, що водіям, які встановили ГБО, але не оформили його, незабаром можуть сплачувати менше штрафу за це порушення, ніж зараз.

На цю мить штраф власнику авто, яке працює на газі при першій зупинці складає 340 грн, при повторному порушенні вже застосовується не штраф, а суворіше покарання — позбавлення прав водія або адміністративний арешт.

Автор документа пропонує послаблення покарання. У разі першого порушення встановити розмір штрафу в сумі всього 170 грн, а за друге та наступне — 340 грн, а не позбавлення прав або арешт.

У записці пояснення народні депутати пояснили, чому виступають за зниження покарання за таке порушення.

В Україні стають популярними альтернативні види палива, тому якщо водій перейшов на більш екологічний вид палива, його потрібно не карати, а захистити.

Також чиновники вважають, що цим українці стануть більш активно переходити на екологічну альтернативу бензину і знизити викид шкідливих речовин в атмосферу.

При цьому у законопроєкті передбачено встановлення відповідальності за порушення правил управління ТЗ з газовими балонами у статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Перехід водіїв на ГБО пов’язаний із подорожчанням цін на пальне, його встановлення теж може обійтися недешево, але зрештою окупитися внаслідок економії на бензині.