Водії мають бути в курсі, що дозволено перевозити у багажнику, щоб не потрапити під штраф, повідомляє «Стіна».

Нещодавно співробітники патрульної поліції України на Київщині зупинили водія автомобіля марки Volkswagen.

Його зупинили біля села Шамраївка, під час проведення поверхового огляду транспортного засобу співробітники патрульної поліції виявили каністри з дизельним пальним загальним обсягом 2000 літрів.

Перевірка документів показала, що водій не має жодних дозвільних документів на цей вантаж, сам же водій не зміг пояснити звідки та куди він везе таку кількість палива.

Перевезення бензину та іншого виду палива в каністрах належить до перевезення вогненебезпечних вантажів, але в цьому питанні не все однозначно.

У цьому випадку на водія бусу копи виписали протокол за ч. 1 ст. 132-1, яка передбачає покарання порушення правил перевезення дорогами загального користування небезпечних вантажів. Для подальшого з’ясування обставин на місце події викликали слідчих.

Багато водіїв ставлять після таких випадків питання, чи законно перевозити паливо в каністрах без документів, що дозволяють це, і чи потрібні особливі документи на перевезення небезпечного вантажу у вигляді палива тільки від певного літражу.

У пункті 1.7 Наказу МВС «Про перевезення небезпечних вантажів по дорозі» зазначається, що положення правил не поширюється у таких випадках:

  • На рідке паливо, що міститься у паливних баках транспортного засобу, що здійснює перевезення. Воно має бути призначене для тяги чи функціонування будь-якого обладнання транспортного засобу;
  • Загальна місткість вбудованих баків має перевищувати 1500 л. одну транспортну одиницю. Місткість бака, встановленого на причепі, має перевищувати 500 л;
  • У переносних паливних місткостях, наприклад у каністрах, можна перевозити не більше 60 л палива на одну транспортну одиницю. При цьому ці обмеження не поширюються на рятувальні служби.

Це означає, що якщо у звичайному легковому авто водій перевозить понад 60 л палива в каністрах, на нього можуть накласти штраф у розмірі 510 грн.