Україна робить крок до посилення відповідальності за водіння в нетверезому стані: у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9076. Запропонований законопроект передбачає більші штрафи та суворіші покарання для водіїв-рецидивістів, повідомляє Avtosota.

Згідно з новим законом, водій, якого вперше протягом року спіймають за кермом у нетверезому стані, буде оштрафований на 17 000 гривень. Якщо той самий водій буде спійманий вдруге, штраф збільшиться до 34 000 гривень, а його права на керування автомобілем будуть позбавлені на три роки. За третє порушення водій ризикує отримати конфіскацію транспортного засобу.

Оновлена версія закону тепер дозволяє конфіскацію транспортного засобу, якщо водія спіймають вдруге за рік. Заборона на водіння буде продовжена до п’яти років, а штраф буде збільшений до 51 000 гривень.

За словами законодавців, посилення покарання необхідне у зв’язку зі збільшенням кількості дорожньо-транспортних пригод, спричинених водієм у стані алкогольного сп’яніння, деякі з яких призвели до загибелі або серйозних травм. Законодавці вважають, що водіння в нетверезому стані є безрозсудним вчинком, який ставить під загрозу життя невинних людей, особливо в умовах, коли в Україні йде війна.

Автори законопроекту стверджують, що морально неприпустимо сідати за кермо, наражаючи на небезпеку інших громадян, в той час як українські солдати жертвують своїм життям на передовій. Тому підвищення штрафів та конфіскація транспортних засобів на користь Збройних Сил буде обґрунтованим та адекватним покаранням за водіння в нетверезому стані.

У пояснювальній записці до законопроекту також пропонується конфісковувати автомобіль, яким керувала особа у стані алкогольного сп’яніння, на потреби Збройних Сил у цей складний для України час. Усі громадяни України мають бути відповідальними та підтримувати стабільність країни, особливо під час війни.

Насамкінець, запропоноване Україною законодавство щодо посилення покарання за водіння в нетверезому стані демонструє рішучу прихильність до громадської безпеки та відповідального водіння. Збільшення штрафів та покарань стримуватиме людей від керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, тим самим зменшуючи кількість аварій, спричинених водінням у нетверезому стані.