На початку березня на українських дорогах, незважаючи на війну, побільшало автомобілів. Багато водіїв навесні чомусь забувають про деякі правила дорожнього руху. Видання today.ua розповіло про те, за які порушення навесні можуть частіше штрафувати водіїв.

Технічна несправність

Багато українців узимку не їздять на своїх автомобілях. Тим більше, під час війни. Немає нічого дивного в тому, що після тривалого простою машини може бути виявлена та чи інша несправність. За керування транспортним засобом з технічними несправностями в Україні передбачено штраф у розмірі 340 гривень (стаття 121 КУпАП). Але головне навіть не штраф, а те, що в цьому випадку зростає ризик потрапити до ДТП.

Фари

З 1 жовтня по 1 травня українські водії, згідно з п. 9.8 ПДР, повинні за містом та поза іншими населеними пунктами включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Але багато водіїв забувають це робити, оскільки навесні збільшується тривалість світлового дня та покращуються погодні умови.

На порушників поліцейські складають протоколи за ч. 2 ст. 122 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень. Штраф за цією статтею – від 425 до 510 гривень. Деякі юристи стверджують, що за цією статтею не можна штрафувати, оскільки вона передбачає покарання, тільки якщо порушення було на початку руху автомобіля або зміни напряму руху. Але це теоретично. Насправді поліцейські охоче складають такі протоколи.

Брудні номерні знаки

Весною на дорогах часто можна побачити автомобілі із брудними номерними знаками. Якщо вони не читаються з відстані 20 метрів, то водіїв штрафують за частиною 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення на 1190 гривень. Деякі водії, коли їх зупиняють патрульні поліцейські, одразу витирають номерні знаки. На всякий випадок.

Недотримання дистанції

В Україні багато доріг досі перебувають у поганому стані. В умовах війни стан деяких доріг ще більше погіршився. Мало того, після зими на дорогах з’явилися нові вибоїни. У таких умовах потрібно педантично дотримуватися дистанції між транспортними засобами та швидкісного режиму.

За порушення вимог щодо дотримання безпечної дистанції та інтервалу передбачається штраф у розмірі 510 гривень.