Евакуація на штрафмайданчик автомобіля під час війни може призвести до того, що водій не зможе вчасно врятуватись від небезпеки, а під час повітряної тривоги буде змушений обирати між машиною та укриттям. В цьому переконані автори законопроекту, що забороняє евакуацію транспорту. У КМДА з парламентарями не погоджуються, повідомляє «Великий Київ».

Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор, коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 9092 натомість заявив, що місто не матиме можливості у разі надзвичайних ситуацій евакуйовувати транспортні засоби, які створюють перешкоди для спецтехніки, зокрема для карет швидкої допомоги, пожежних машин.

Водночас, законодавці заявляють, що за рік дії воєнного стану в Україні через повномасштабне військове вторгнення рф кількість випадків тимчасового затримання транспортних засобів зросла. Та додають, що за їхніми переконаннями, часто такі затримання відбуваються навіть без законних підстав.

“Щоб зберегти власні життя та здоров’я під час повітряної тривоги водії змушені швидко залишати транспортні засоби для пошуку укриття, при цьому часто порушуючи правила зупинки або стоянки в межах відповідного населеного пункту… В такому разі, з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати від водіїв не порушувати правила зупинки або стоянки, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя та здоров’я, а не про дотримання Правил дорожнього руху”, – вказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Парламентарі зазначають, що в частині населених пунктів автомобіль може бути невідкладно потрібним для евакуації саме в той час, коли стоятиме на штрафмайданчику. Та нагадують зміст Конституції України, яка ставить життя людини на перше місце.

“Оскільки «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» (стаття 3 Конституції України), врегулювання питання щодо тимчасового затримання транспортних засобів інспекторами з паркування під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану є досить актуальним та потребує законодавчого вирішення”, – зазначено в пояснювальній записці, підписаній народним депутатом Володимиром Крейденко.