В Україні регулярно завозять найрізноманітнішу техніку. На цей раз волонтери з Румунії передали в Україну спеціальний медичний автобус. При цьому автобус вирішили доопрацювати та зробити придатними для використання в умовах фронту. Для цього автобус обзавівся сітками та бронеплитами, які мають захистити екіпаж та поранених під час евакуації з передка, повідомляє Bigmir.

Купівлею автобуса для ЗСУ зайнявся румунський активіст і волонтер Раду Хосса. Донати на купівлю автобуса зробили люди з Румунії, Іспанії та Польщі. При цьому свої вклади робили не лише місцеві громадяни, а й українці, які тимчасово мешкають в інших країнах. Спочатку ідею броньованого автобуса озвучив медик із позивним «Ангел».

Ще під час окупації Чернігівської області він зміг власним авто врятувати 550 місцевих жителів. Проект бронеавтобуса присвятили загиблому воїну Олегу Губалю. Бронювання автобуса зробили за допомогою листів Swebor Armor 600. Лобове скло та фари також захистив, але тільки сіткою, щоб у водія залишався гарний огляд.

Щоб зробити автобус менш помітним, його пофарбували в зелений матовий колір, який практично неможливо помітити в зоні проведення бойових дій. Попри бронювання, в автобуса залишилися функціональними три двері. Усередині автобуса розташувався справжній госпіталь з автономним харчуванням, кондиціонерами та навіть міні-операційною.

Зараз цей автобус працює на одній із найнапруженіших ділянок фронту — неподалік Бахмута. Пізніше до цього автобуса було закуплено ще кілька машин і тепер евакуаційний парк складається із 5 авто. Кожен із цих автомобілів броньований і готовий до підкорення бездоріжжя.